Nejlepší značky yerba maté

01.01. 2013 • Yerba Maté 7666x

Skoro všechna produkce yerby maté, kterou můžeme vídat na pultech obchodů, i dnes pochází z pravlasti. Nejvýznamější oblast současné produkce maté je oblast, která se nachází mezi řekou Paraguay a vodami Atlanského oceánu, právě zde se maté přirozeně vyskytuje. Hlavní světoví producenti yerby maté jsou také země, kde je mnohem vyšší spotřeba maté, a to jsou země jako Argentina, Brazílie či Paraguay. Jako konkurenci je možné brát Sýrii, která je největším světovým producentem yerby maté a je potřeba podotknout, že je to opravdu překvapivá informace. Co se týče nejzajímavějších výrobců yerby maté, pohybujeme se stále v Jižní Americe.

V Argentině, Brazílii a Paraguay popíjejí maté naprosto běžně, například jako u nás popíjíme denně kávu či čaj. Výrobci maté mají za sebou dlouhé desítky let zkušeností s produkcí yerby. Do článku jsme proto vybrali jen hrstku značek, které jsou klasické. Právě příští tyto články nejsou výčtem toho, jací jsou ti nejdůležitější producenti maté, řádky jsou spíše takovou inspirací pro vás a pro vaše další hledání.

TARAGUI

Yerbu maté, kterou naleznete právě pod touto značkou, spojujeme s národním klenotem mezi maté. Tato značka oslaví co nevidět celou stovku let od doby, kdy se zde poprvé vyexpedovala yerba do světa. Yerbu maté Taragui si tak můžete koupit již od roku 1924 a to v Argentině. Dodnes si drží svou pozici nejprodávanější značky v Argentině. A právě to, že je to nejprodávanější značka maté, jí dává jistou záruku kvality. Chcete tu nejkvalitnější yerbu maté z Las Marias? Pak sáhněte po značce Taragui, je to pro vás velmi správná volba!

CACHAMATE

Cachamate je značka, která je nejrozšířenější ze značek, které můžeme v Argentině najít, právě z Argentiny tato značka pochází. Pokud si zakoupíte právě yerbu maté u této značky, máte jistotu, že si kupujete matchu přímo ze skladů Cachamai, tato společnost dodává na pulty obchodů yerbu maté již víc jak padesát let, a yerba je zde právě té nejvyšší kvality. Balení maté Chachamate je pro vás ideální na povzbuzení a uvolnění.

ROSAMONTE

Tato značka je jednou z argentinských stálic, obliba této značky je značná a neklesá a to právě kvůli tomu, že tato yerba má kouřové aroma a velmi mimořádnou sílu. Rosamonte se na trhu vyskytuje již zhruba osmdesát let. Tato značka má svou sílu v silné rodinné tradici, v Argentině v roce 1936 potomek ukrajinských emigrantů zde založil svou první malou továrničku na výrobu yerby maté. Firma má skvělou reputaci dodnes a po třiceti letech figuruje na trhu pod jménem Rosamonte.

CRUZ DE MALTA

Yerba maté, která má jemnější chuť a zároveň její cena vás nikterak nepoloží? Potom vám můžeme jedině doporučit značku Cruz de Malta, což je třetí oblíbená značka v Argentině, jedná se také o oblíbenou řadu Despalady. Jde o yerbu maté, která je poměrně snadno k dostání, což samozřejmě mnozí oceňují.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Yerba Maté'
Tipy na jiné články