Účinky lapacha na zdraví

10.05. 2014 • Lapacho 7384x

V Argentině je dnes nejčastěji používáno lapacho jako přírodní pomoc v boji proti rakovině. Výzkumy lapacha, které probíhaly pro účely moderní medicíny, se zaměřovaly právě na léčbu nádorových onemocnění. Zhruba padesát let po těchto výzkumech víme jedno. Škála toto, na co vše je lapacho dobré a proti jakým všem nemocem lapacho bojuje je pěkně dlouhá, pravděpodobně asi nikdy nebudeme znát přesné rozsah pozitivních účinků Mravenčího dřeva (tak se lapachu přezdívá) na lidský organismus a proti čemu všemu vlastně bojuje. Lapacho má svou nezvyklou sílu především z toho, že kombinace léčivých látek je velmi jedinečná a specifická, ono totiž v přírodě asi nenajdete tyto látky v podobné formě.

Domorodci označovali lapacho jako Strom života, a dnes je dobré říci, že se až tak úplně nemýlili. Pokud strom tabebuia serratifolia podrobujeme přesnější analýze, tedy především kousky vnitřní kůry, které mají barvu načervenalou či do fialova, zjisíme z výsledků, že účinné látky, které tytou kousky obsahují, jsou opravdu velmi různorodé. Nemůžeme totiž mluvit o jednom jediném zdravotním problému, proti kterému může lapacho  bojovat.

V lapachu tak jsou kromě látek, které fungují jako antioxidanty, také látky, které působí jako silná přírodní antibiotika. Pokud lapacho pravidelně užíváme, jeho účinky umějí velmi pozitivně ovlivnit náš imunitní systém.

Efekty pití lapacha jsou velmi široké a různorodé, například pravidelné pití lapacha nastartovává červené krvinky, díky tomu zvyšujeme kapacitu přeprav vnitřního zásobování kyslíkem či také snižujehladinu krevního cukru a jak už bylo výše zmíněno, působí blahodárně na imunitní systém a podobně. Takhle bychom mohli pokračovat asi donekonečna.

Pokud se rozhodnete lapacho konzumovat pravidelně je také plus, že lapacho nemá žádné vedlejší účinky. Opravdu velmi vyjmečně se může objevit nenápadná malá a zarudlá vyrážka, když však snížíte objem nápoje, který pijete, vyrážka rychle ustoupí. Někteří lidé jsou citlivější.

Ve stručnosti zmíníme alespoň ty nejrozšířenější pozitivní účinky, které lapacha má na lidský organismus a na zdraví, seznam pozitivních účinků by měl vypadat asi nějak podobně.

U pacientů, kteří jsou nemocní rakovinou a jsou po chemoterapiích lapacho pomáhá očistit tělo, tedy pomáhá metabolickým procesům, které vedou k vyloučení většiny nežádoucích účinků z lidského těla, například těžké kovy. Lapacho je také doporučováno všem lidem, kteří mají problémy se správným fungováním metabolismu.

Lapacho má protizánětlivé účinky, tudíž velmi dobře zabraňuje, aby se tvořily otoky. Lapacho rovněž velmi účinně pomáhá s kožními problém, s vyrážkami a podobně. Lapacho velmi pozitivně působí také na diabetiky, těm pomáhá ustalovat hladinu krevního cukru, hladina je pak v hodnotách, které jsou přijatelné.

Dále také zlepšuje krevní oběh, pomáhá srdci, aby správně fungovalo, účinkuje také při chudokrevnosti. Pokud nemáte na pohyb moc času, případně vám pohyb nic neříká, jste náchylnější k civilizačním nemocem, právě takovým lidem lapacho účinně pomáhá.

V tomto článku již bylo zmíněno, že jedna z klíčových vlastností tohoto nápoje je ukryta především v antibiotických účincích. Lapacho tak nutně nemusíte jen popíjet, dají se z něj tvořit obklady, koupele a podobně. Pokud trpíte záněty dýchacích cest, chřipkami, nebo revmatismem či bolestmi hlavy, které jsou časté i zde vám lapacho účinně pomůže.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Lapacho'
Tipy na jiné články