Je možné pitím matchy zhubnout?

03.01. 2014 • Matcha 4852x

Výživový poradci mají ve svých plánech již dlouhou dobu zařazený zelený čaj. Pokud se rozhodnete svůj jídelníček změnit a změnit svůj celý životní styl, je rozhodně možné, že se při této změně dříve či později potkáte právě se zeleným čajem. Má v sobě vysoký obsah antioxidantů, zmírní stárnutí kůže, je to prevence proti rakovině. Toto jsou jen některé účinky, které matcha v sobě ukrývá a právě díky těmto účinkům matchu pijí mnoho lidí na celém světě. Matcha je právě z tohoto pohledu asi ta nejzajímavější volba. Všechny účinky, které zelené čaje mají, jsou v matche ještě, více výraznější. Především, pokud matchu pravidelně popíjíte, váš organismus tak umí intenzivněji spalovat tuky v těle, což samozřejmě vede k úbytkům na váze.

Máte-li problémy s kilogramy, máte jich pár navíc, máte dvě možnosti. Můžete snížit váš energetický příjem, to však znamená zaměřit se na jídelníček a vyhodit z něj vše, co má vysoký energetický příjem a zařadit zde věci, které vám v hubnutí pomohou. Případně druhá varianta je, že zvýšíte svůj energetický výdej. Ve druhé variantě vám pomůže právě matcha, což je jemný práškový, zeleně zbarvený čaj.

Na toto téma bylo vedeno několik klinických studií a všechny ukázaly, že jeden šálek matchy, dokáže v lidském těle zefektivnit přirozenou termogenezi a to až čtyřnásobně víc. Termogeneze je proces, kdy váš organismus má schopnost spalovat kalorie ve vašem těle.

Čím to je? V čem je tedy o tolik specifická matcha oproti zelenému čaji? Odpoveď je tedy velmi lehká. Je zde rozdíl a to především v tom, že když pijeme matchu, vypijeme vše, tedy i rozdrcené lístky. Naše tělo tak přijme asi desetkrát tolik zdraví prospěšných látek, než příjmáme z obyčejného zeleného čaje.

Představa, že budeme popíjet jeden šálek matchy denně, a k tomu můžeme jíst, co se nám zlíbí, je pěkná blbost. Pokud chcete opravdu hubnout, rozhodně se pohybu nevyhnete, hýbat se musíte. I v tuto chvíli přichází ke slovu právě matcha, respektive její síla.

Náše tělo klasicky spaluje kalorie tempem osm až deset procent celkového denního výdaje. Pokud váš jídelníček obohacuje pravidelné pití matchy, toto číslo se rapidně zvýší a to až na třicetpět až čtyřicettři procent. Je pochopitelné, že vaše cvičení bude mnohem účinější, když budete pít matchu. Matcha vám do těla také dodá energii, má rovněž velký vliv na lidskou výdrž, když se právě pohybujeme či cvičíme. Můžeme tedy předpokládat, že k zrychlenému metabolismu navíc získáme také po cvičení více síly a více energie.

Jsou také k dispozici jiné studie a ty se zabývají na souvislost mezi spalováním tuků a pití matchy ihned po skončení fyzické námahy. Ukázalo se poté ve výsledcích, že pokud si ihned po cvičení dáte jeden šálek matchy, samovolné spalování tuků se může navýšit a to až o dvacetpět procent.

Pokud hubneme, tak je pro nás ideální když to vše zkombinujeme, tedy fyzickou aktivitu společně s pitím matchy, a matchu můžeme pít klidně třikrát denně. Tělu pomáháme se spalováním kalorií, a také máme mnohem větší sílu a energii při pohybu. Pokud je nějaký nápoj, který popíjíte i několikrát denně, klidně jej můžete zaměnit za matchu. Logicky tak nemusíte pokaždé matchu připravovat striktně podle pravidel, které obnáší japonský čajový obřad. Matcha je výborná jako jedna z přísad jiných nápojů či také existuje celá řada variant a matcha obecně výborně chutná.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Matcha'
Tipy na jiné články