Rooibos a účinky na alergie

01.01. 2013 • Rooibos 6502x

Jarní měsíce u vás již tradičně znamenají zarudlé, sluzící oči, ucpaný nos a podobně? Podnikání všech aktivit naplno je nemožné, brání vám alergie? Či například máte alergii na jídlo a musíte hlídat, co vše sníte? Pomocnou ruku vám v těchto chvílích může podat něco, od čeho byste to asi nečekali. Rooibos totiž není jen zdrojem antioxidantů, pití rooibosu také pomáhá alergikům. Rooibos je velmi populární také v Japonsku a to nejen kvůli tamní tradici, ale také kvůli tomu, jak je tento čaj prospěšný právě pro alergiky.

I dnes si rooibos spojujeme s hornatou oblastí Cederberg, což je severně od Kapského města. I dnes velká část rooibosu vychází právě z Cederbergu, pokud se zajímáte o jednotlivé odrůdy, často se setkáte s popisy podhorských mítin a podobně. Pokud tyto řádky čtete a jste alergici, může vás napadnout, že v dané oblasti by se vám asi moc dobře nedýchalo. A právě těmto alergikům keř čajovníkovce pomáhá nejlépe.

Podle všech dostupných studií pití rooibosu podporuje tvorbu cytochromu P540. Látka může na první pohled působit poměrně podezřele, není divu samotný název, nevzbuzuje moc důvěru, ovšem co se týče působení na lidský organismus, je to důležitý enzym, tento enzym pomáhá metabolickému zpracování alergenů. Společně s tímto procesem také zlepší celkový stav alergie a to k lepšímu.

Doporučujeme červený rooibos či Red Fruits.

A právě z těchto důvodů je v Japonsku rooibos tak moc oblíbený, nejen díky jeho uklidňujícím účinkům, také proto, že zmírňuje alergie na pyl, astma či chronické alergie. Ovšem rooibos nezasahuje v době, když už alergie propukla, ale má také preventivní účinky, co se alergie týče.

V boji s alergií tak nemusíte jen pít denně několik šálků rooibosu, můžete se rozhodovat mezi několika způsoby, což je samozřejmě velké plus. Alergici, kteří pravidelně pijí rooibos už s tím mají své zkušenosti a potvrzují, že možností je hned několik.

Pokud trpíte na ucpaný nos či trpíte sennou rýmou, můžete si vlažný rooibos nakapat do nosu místo nosních kapek, stačí několik kapek do každé nosní dírky a chvíli jej nechte účinkovat.

Pokud vás trápí kožní problémy, máte nepříjemný ekzém či vás svědí pokožka je pro vás vhodné rooibos spojit s koupelí. Do své koupele tak můžete přidat pár čajových sáčků rooibosu. Dále také můžete na místa, která vás trápí, lehce oplachovat rooibosem, který je vychladlý, můžete si také na místa přikládat obklady, které jsou namočené v rooibosu.

Kromě kůže vám může rooibos ulevit také od podráždění vašich očí. Stačí si vzít jemnou tkaninu či houbičku, namočíte ji do rooibosu a několikrát lehce protřete oční víčka. Když se však ocitnete na místě, kde nemáte k dispozici vodu, ale jen sáčky rooibosu, i tak si můžete přiložit na oči samotné čajové sáčky. Po nějaké době se tak dostavuje pocit úlevy. 

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Rooibos'
Tipy na jiné články