Zelený čaj jako spalovač tuků

14.10. 2013 • Čaje 3011x

Lidé již velmi dlouhou dobu, celá staletí znají účinky, které na lidské tělo a lidské zdraví má zelený čaj. Není to jen tím, že právě zelený čaj se může konzumovat prakticky v neomezeném množství, nejde ani o to, že má zelený čaj schopnost bystřit mysl, pomáhat proti únavě a podobně. Poslední roky se mezi zelený čaj a mezi hubnutí vkládá rovnítko. A je dobré si říci, že rovnítko zde rozhodně patří. Lidé, kteří se ptořebují zbavit nadbytečných kilogramů namísto různých tabletek raději sáhnou po zeleném čaji.

Zelený čaj nedokáže zázraky, to si musíme uvědomit, rozhodně se nezbavíte nedbytečných kilogramů pouhým popíjením zeleného čaje. Vše je o něco složitější a musíte kromě pití čaje také dodržovat i jiné opatření.

Zelený čaj umí utlumit chuť k jídlu, díky tomu se v lidském těle zlepší inzulínová senzitivita. Společně s inzulínovou senzitivitou také zelený čaj umí rozproudit spalování tuků, rovněž pomáhá v zahřívání, to je právě velmi důležitá součást pro vhodný metabolismus lidského těla.

Zbytečně vás nebudeme zatěžovat různými výzkumy a různými studiemi, kterých je poměrně dosti. Pouze si řekneme, že pokud popíjíte zelený čaj a pravidelně cvičíte některé zdroje ukazují, že spalování tuků stoupne a to až o 45%. Ovšem, jak toho dosáhnout?

Nemá smysl moc šetřit. Každý den je dobré si dát minimálně pět šálků zeleného čaje, ovšem nic se vám nestane. když šálků bude nakonec osm.
Platí zde, že každý šálek je připraven z nového čajového sáčku či nové lžíce sypaného zeleného čaje. Právě tímto si zajišťujete, že budou ve vašem nápoji přítomné všechny katechiny a všechny antioxidanty, které zelený čaj nabízí.

Zelený čaj je dobrý pít buďto horký nebo minimálně teplý, v teplém stavu totiž příznivé a účinné látky dobré pro spalování tuků jsou asi nejintenzivnější.

Je dobré také zelený čaj nedochucovat mlékem, smetanou nebo cukrem, což pro mnoho lidí není zrovna ideální představa. Pokud se podíváme z blízka na cukr důvod, proč jej nedávat do čaje je poměrně jasný, jsou to zbytečné kalorie navíc. Mléčné výrobky totiž na sebe vážou aktivní složky čaje, a právě ty mají za následek schopnost nastartovat spalování tuků ve vašem těle.

Pomoci s hubnutím v plném rozsahu se nedočkáme s nápoji, na jejichž obalech je napsáno, že součástí složení je zelený čaj. Žádoucí koncentrace katechinů setotiž nachází pouze a jen v pravém zeleném čaji. Pokud však není možné, pít čerstvý zelený čaj, je potřeba hledat takové nápoje nebo takové potravinové doplňky, které v sobě mají katechiny a to v co nejvyšším množství.

Jako oblíbené zelené čaje jsou například Perlová rosa, Lung Ching, Jarní spirálky, Gunpowder.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Čaje'
Tipy na jiné články