Lapacho a účinky na rakovinu

03.02. 2014 • Lapacho 4066x

Obrovský potenciál účinků lapacha při boji s rakovinou v dnešní době není nic neobvyklého a nic jedinečného. Již první pokusy se datují asi do konce devatenáctého století. V té době lékaři z Brazílie objevují první výsledky, ty jsou poměrně překvapující, lapacho dávali pacientům, kteří trpěli rakovinným onemocněním. Výzkumy, které se prováděly v pozdější době, poté skutečně potvrzují výsledky brazilců, lapacho tak v sobě má minimálně dvě látky, a právě tyto dvě látky dokáží ovlivnit do určité míry, kterým směrem se bude další léčba nemoci ubírat. Jsou určité případy, kdy lapacho dokáže pozastavit růst nádoru. Navíc také hodně pomáhá lidem, kteří rakovinu léčí jednou z tradičních metod, tedy například se léčí pomocí chemoterapie.

Národní institut pro léčbu rakoviny v Americe provádí v šedesátých letech dvacátého století pokusy, jednalo se o vůbec první pokusy, jak získat látky a výtažky z lapacha, které pomáhají v boji proti rakovině a tak by se dali skvěle využít. V tomto institutu se v těchto pokusech podařilo objevit dvě látky, které jsou pravděpodobně součástí úspěchu lapacha, tyto látky jsou velmi důležité.

Pár let předtím, než se stal tento objev, se v Brazílii proslýchalo, že jistý lékař podával odvar z lapacha a díky němu tak zastavil nádorové bujení a to hned u několika pacientů, kteří se s rakovinou léčili.

I dnes při výzkumu rakoviny má lapacho důležitou roli v bádání, počítá se s ním. A to právě díky lapacholu a beta-lapafonu, což jsou látky. Právě u těchto látek se totiž zjistilo, že jsou velmi účinné a dokáží potlačit růst nádorů. Lapacho prochází různými klinickými testy, které jsou již ve druhé fázi, vědci si chtějí ověřit, zda existují další léčivé látky, které se týkají především rakoviny hlavy či rakoviny slinivky.

Výsledky práce amerického Simmons Cancer Centre ukazují, že beta-lapachon způsobí zastavení rakovinných buněk, ty buňky, které jsou zdravé, to nezasáhne, beta-lapachon se vyskytuje právě v kůře samotného lapacha. Nabízí se otázka, jak je to vůbec možné? 

Enzym NQO1 je v lidském těle a je to buněčný enzym. A platí také to, že tento enzym je obsažen ve zdravých buňkách a to v nejmenším objemu, často také nemusí být vůbec. Ovšem, pokud jsou v lidském těle buňky, které jsou zasažené rakovinou, tak zde se tento enzym vyskytuje ve vysoké koncentraci.

Důležité je však to, že pokud je tento vystavován vlivu beta-lapachonu, výsledkem je to, že dochází k vymýcení rakovinných buněk, ovšem ty zdravé buňky zůstavají zcela nepoškozené, což je velké, ba dokonce obrovské plus.

Možná se to zdá jako velká věc a také je, ovšem tato látka toho umí mnohem víc. Právě beta-lapachon totiž dokáže „spravit“ DNA rakovinných buněk. A právě i toto vede k rozpadu zasažených tkání.

Lapacho tak, právě pro tyto dva důvody, ukazuje velkou naději pro ty, kteří bojují s rakovinou a jejich rakovina pořád odolává chemoterapii, lapacho lze pít, může být také ve formě pilulek či jiných přípravků.

Je dobré si připomenout i to, že lapacho je také velmi skvělým pomocníkem ve chvílích, kdy už je chemoterapie ukončená. Po chemoterapii má pacient narušený metabolický systém, a právě lapacho pročistí vaše od různých toxínů a toxických látek, takže jde o výborný způsob, jak si po chemoterapii pomoci. 

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Lapacho'
Tipy na jiné články