O tajemné síle lapacha

10.03. 2014 • Lapacho 4385x

Indiánský kmen užíval tento nápoj z vnitřní kůry stromu tabebuia serratifolia po tisíciletí a přezdívali mu Tajy. Ve volném překladu to znamená, mít sílu a mít energii. V devadesátých letech dvacátého století se západní svět setkává s lapachem, ovšem v pralesích jižní Ameriky se nejedná o žádnou novinku. Staří Inkové lapachu přezdívali strom bohů nebo strom života a to díky všem jeho užitkům. Tyto stromy se dožívají zhruba sedm set let.

Lapacho se využívá v tradiční medicíně, tisíce a tisíce let se tato tradiční medicína používala zejména v děštných pralesích, které se nachází v Latinské Americe. Prozkoumání účinků lapacha se jako první objevuje teprve v posledních dvaceti letech. Ovšem právě tradiční medicína indiánů nám ukazuje, že na území dnešní Bolívie, Paraguaye, Brazílie a části severní Argentiny že využívání lapacha vedou daleko do minulosti, alespoň tedy co se medicínského používání týče. Lapacho mělo pověst zázraků už v dobách, kdy se na moři objevili první evropští mořeplavci a pořádali první objevitelské plavby.

Vysoko v Andách, v pralesích se lapacho popíjelo ve velkém množství a již od nepaměti. Často se také setkáváme s lapachem v kulturách, které vyzdvihují vysoko na odiv účinky jiného zeleného čaje, tedy čaje maté.

Lapacho se netěšilo oblibě jen kvůli své charakteritické chuti. Lapacho totiž bylo vždycky bráno k posílení lidského zdraví a díky lapachu se daří překonávat některé zdravotní potíže, které člověk má. Pomáhá například s horečkami, s nachlazením, se záněty, s bolestmi a s různými dalšími problémy.

Různí historikové mají celou řadu důkazů o tom, že pozitivní účinky lapacha znali vikingové, lapacho se rovněž pilo také i ve starém Rusku.

Máme pro vás i historickou perličku, příběh ruského chemika, který na konci devatenáctého století tvořil a bádal, údajně zkoumal také lapacho a dokonce se mu podařilo z lapacha vytvořit vlastní zubní pastu, tato jeho zubní pasta velmi skvěle fungovala především na zubní kazy, kterých bylo tehdy velmi mnoho.

V dějinách lapacha se považují za jedny z mezníků experimenty, které prováděl soukromý brazilský lékař, ten v šedesátých letech dvacátého století zkoušel vyléčit svého bratra, ten totiž onemocněl rakovinou, právě tento lékař vyzkoušel k jeho léčbě lapacho.

Jaké bylo doktorovo nezměrné překvapení, když se jeho bratr začal uzdravovat poté, co mu lékař nasadil lapachovou kůru, lékař dei Santi tak svou léčbu, která má velmi zajímavé výsledky začíná aplikovat také na jiné nemocné rakovinou, kteří byli ve zdejší nemocnici. Výsledky jeho práce jsou uznávané a dokonce se o jeho výsledky zajímá také brazilská vláda.

I přes tyto výsledky bohužel ani dnes není lapacho právě tím lékem, který pomáhá proti rakovině, lapacho by tak mohlo pomoci v boji s rakovinou, ovšem zatím toto není ten zázračný lék, ovšem jednu výhodu a pomoc lapacho má, svými účinky se doporučuje lapacho právě pacientům, kteří právě končí s chemoterapií, právě lapacho pročistí organismus od škodlivin. 

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Lapacho'
Tipy na jiné články