Lapacho a Parkinsonova nemoc

10.02. 2014 • Lapacho 3081x

Lapacho zbavuje váš organismus toxických látek, především těžkých kovů. S jeho pomocí se dá také v průběhu podzimu posilovat náš imunitní systém a obranyschopnost. Lapacho je také naděje při výzkumech, jak se dá léčit rakovina. Rovněž je to velmi dobrý nápoj, který pochází z Jižní Ameriky. Právě indiáni, kteří tento nápoj pili již mnoho let, nápoji přezdívali Strom života. Právě asi nějak podobně totiž vypadají ty nejběžnější a nejrozšířenější účinky, které lapacho nabízí, samozřejmě jich nabízí mnohem více. V poslední době se lapacho spojuje také s možností, pomoci lidem, kteří trpí velmi nepříjemnou Parkinsonovou nemocí.

Lapacho se tak může pyšnit velkou řadou léčivých účinků a nutno říci, že se může pyšnit poprávem. S podivem je, že účinky lapacha jsou zaměřené na různé věci. Lapacho se účinně brání všem analýzám a výzkumům, které se snaží odhalit pravý mechanismus jeho vlivu, na světě takovouto látku najdete pravděpodobně velmi těžko. Lapacho pro mnohé tak představuje, alespoň z části Div z pralesa. Právě divem z pralesa jej pojmenovali v USA před čtyřiceti lety, právě před čtyřiceti lety, bylo lapacho na pomyslném vrcholu pyramidy zájmu.

Co se týče využití lapacha při léčbě Parkinsona, lapacho zažívá podobný zájem. I v tuto chvíli se vědcům stále nedaří rozpoznávat postup, jak vlastně při Parkinsonově chorobě funguje lapacho. Jedna věc je však jistá. Jako podstatný důvod, proč se Parkinsonova choroba takto rozšířila, se považuje to, že náš organismus běžně čelí v dnešní době mnoha těžkým kovům. Právě před těžkými kovy tak lapacho chrání lidské tělo, čistí organismus a to buď v podobě kapslí, v podobě koupelí či tradiční pití tohoto nápoje.

I když se může zdát, ani toto není to nejdůležitější. Spíše je důležitější, tvorba dopanimu a lapacho. Fyziologické hledisko Parkinsonovy choroby je v tom, že pomalu u této choroby dochází k útlumu produkce dopaminu v buňkách mozku. A právě toto vede k degenerování buněk v mozku, výsledek toho je až úplná záhuba mozkových buněk. Dopamin je také látka, která v těle pomáhá, že pohyby svalů a končetin v lidském těle jsou plynulé. A z toho pramení, že u této nemoci lidé mají nekoordinované a trhavé pohyby. Dochází k postupnému tuhnutí končetin a konečná fáze může mít za následek až nehybnost, ochrnutí.

Výzkumný tým, který se zajímá a zkoumá možnostmi, jak by se dalo právě lapacho využít v boji s touto nemocí vede A. F. Dos Santos, a právě on potvrzuje myšlenku, že právě lapacho by mohlo patřit k metodám jak pomoci ulevit pacientům od akutních příznaků Parkinsonovy choroby, moýná by to mohla být jedna z těch nejvýhodnějších metod. Z výzkumů, které se prováděli tak zjišťujeme, že lapacho má tu schopnost zvýšit koncentraci dopaminu v mozku a to zejména u pacientů, kteří trpí Parkinsonovou chorobu, právě tohle tak pomáhá a často také dokáže utlumit a zmírnit nežádoucí účinky, které tuto nemoc provázejí. Také výzkumy v Limě ukazují na podobný výsledek. V Limě se provádí velmi intenzivní testování a to všech produktů, kde se lapacho může vyskytovat.

Jak už možná víte, lapacho pomáhá posílit váš imunitní systém, což samozřejmě pomáhá v boji s Parkinsonem, kromě dopanimu tak posiluje imunitu, což se hodí. Navíc, lapacho ještě také k tomu všemu čistí lidské tělo od různých škodlivin. Pokud se rozhodnete zkusit lapacho v boji s Parkinsonovou chorobou nemusíte složitě přemýšlet nad tím, v jaké formě budete lapacho do svého těla příjmat. Můžete si tak vybrat, zda budete lapacho několikrát denně popíjet či budete užívat tabletky. Co se týče účinků na váš lidský organismus, vše účinkuje stejně, takže volba je jen na vás a na tom, jaká forma je pro vás přijatelnější a lepší. 

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Lapacho'
Tipy na jiné články