Matcha a její vliv na pleť

04.08. 2013 • Matcha 2858x

Matcha je čaj, který mnoho lidí popíjí i ti, kteří jindy čaj nepití a moc mu nefandí. A důvod je velmi jednoduchý, matchu totiž můžeme používat nejen u přípravy samotného nápoje, ale také ji můžeme využívat například v kuchyni. Například při přípravě domácí zmrzliny, při přípravě matchy latté, pří pečení různých druhů košíčků a podobně. I tak totiž vypadá možnost, jak dostat do těla účinky z matchy. Ovšem během poslední doby se k těmto variantám přidala ještě jedna. Právě čaj matcha totiž může být součástí základu pleťové masky, a právě ta umí změnit vzhled i zdraví vaši pleti.

Katechin EGCG je asi složka, která je nejčastěji zmiňována u čaje matchy. Tento katechin je považován jako nejcennější a nejvýznamější složka, kterou matcha obsahuje a má schopnost pomáhat při prevenci různých nádorových onemocnění. Velké množství studií také popisují, že právě katechin EGCG ovlivňuje činnost nažádoucích volných radikálů a to tak, že pomáhá lidskému tělu se proti těmto volným radikálům bránit. Lidský organismus je tak matchou chráněný především proti UV paprskům, proti látkám, které poškozují DNA lidských buněk. Toto zjištění totiž bylo takříkajíc prvním krokem k prvním experimentům, které byly prováděny s matchou, experimenty matchu zkoumaly jako látku, které může zlepšit stav a vzhled pleti.

V Německu se vědci zabývali tím, že zkoumali vztah mezi pravidelným pitím matchy a vlivu na zdraví lidské kůže. Jejich zkoumání ukázalo, že jeden šálek matchy, který denně vypijete, umí po dvanácti týdnech poměrně dosti zlepšit celkovou strukturu vaší pokožky. Spolu s tímto působením má také velmi dobrý vlvi na zásobování kožních buněk kyslíkem, rovněž pomáhá celkovému prokrvení lidské kůže. Pokožka u žen, které se tomuto zkoumání nabídly, začíná být mnohem pružnější než předtím na navíc je také chráněna proti negativnámi účinky, které jsou v UV záření a je mnohem více chráněna než běžně.

Pokud chceme matchu popíjet matchu za účelem zlepšení stavu vaší pokožky, doporučené denní dávkování jsou až tři šálky matchy denně. Ze začátku začínáme zhruba s půlkou čajové lžičky na jeden šálek. Poté můžeme dávku postupně zvyšovat, třeba až na jednu čajovou lžičku na jeden šálek denně.

Ovšem pití matchy není však jediná možnost jak si pomoci od poškozené či namáhané pokožky. Často se tak setkáváme s doporučením na domácí výrobu pleťové masky, a právě ta pleťová maska se skládá z matchy. A její příprava není vůbec nic složitého, je to velmi jednoduché. Vezmeme půl čajové lžičky matchy a rozmícháme ji v půl lžičce horké vody. Musíme rozmíchávat velmi důkladně, výsledkem je totiž jemná, sytě zelená pasta.

Tato podoba má velmi vysokou koncentraci antioxidantů, a právě ty se dostanou na místo, kde to nejvíce potřebujeme. Tato pleťová maska z matchy je rovněž velmi vhodná pro lidi, kteří mají citlivou pleť či podrážděnou pokožku. Pokud budete masku aplikovat pravidelně umí také potlačit záněty pokožky, umí také podpořit zdravou barvu pokožky a pleti a také ochrání pokožku před UV zářením.

Domácí pleťová maska není však jediná možnost, jak pleť může získávat ze složení matchy potřebné látky. V dnešní době totiž kosmetický trh nabízí velké mnořstvá přípravků, které mají v sobě matchu, tudíž jsou léčebné účinky opravdu velké a rozhodně se i tato možnost pro vás vyplatí a pomůže vám v boji za lepší a zdravější pokožku. 

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články z rubriky 'Matcha'
Tipy na jiné články